organik tarım logosu
Aşıkzade Natural Logo
İçeriğe git

Turgut Özal Tıp Merkezi Onkoloji Hastanesi Kiraz Çiçeği Şefkat Eli Projesi

Hakkımızda > Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
İyilik Bulaşıcıdır...
Uzun süredir yapmak istediğim projemi 4 Şubat 2021 Dünya  Kanser Gününde ; Kanser hastaları İçin hastanede tedavi gördükleri süre içerisinde pijama çamaşır terlik gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kiraz Çiçeği şefkat eli uğraşı terapi merkezi projesini başlattım .izlemeyenler için hatırlatayım Kiraz çiçeği benim kısa filmim .İş Bankalı arkadaşlarım ,komşularım  ve tanımadığım birçok güzel yürekli insan destek oldu ve 1-7 Nisan Kanser haftasına yetişti. Hep beraber yaptıklarımız  tam da hayal ettiğim gibiydi...Tam kimsenin ilgisini çekmediğini tek başına nasıl başarabileceğimi düşünürken kader arkadaşım Alev Hayta beni Sevil Zabçı ile tanıştırdı ben sadece diliyordum sanki melek gibi gerçekleştiriyordu bu süreçte hep yanımda oldu ve o ve çevresindeki güzel insanlar bana güç verdi  hiç biri ismini açıklamanmasını istemeyen birçok güzel insanla birlikte tam da ümitsizliğe kapıldığım bir anda tekrar şevkle çalıştık daha önce tanıdığım ancak o yönlerini bilmediğim Berat kürklü ve arkadaşlarına,Aşıkzade Şiraz üzümü ,karadut suyu,üzüm pekmezi,dut pekmezi propolisli diyabet hastalar İçin olan ürünleri ile güzel yürekli Murat Aytemur destek oldu ki bir dolabımızı tamamen ürünleri ile doldurdu ürünleri kanser hastaları İçin tam bir şifa ağız yaralarına birebir iyi geliyor şahsen ben çok faydasını görmüştüm ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
projemden bahsedeyim biraz kemoterapi alırken hastalar biraz daha ilgiye sevgiye ihtiyaç duyuyorlar zaten çok zor olan bu süreci düşünmeden kafaya takmadan atlatabilmek için ben öyle yapmıştım ahşap boyama kuaförlük dikiş kursu ve bu tarz şeylerle meşgul oldum bu sebeple amacım insana dokunmak ...şefkat eli ile birlikte hastalarımızı motive edecek onları bir nebzede olsa mutlu edecek uğraşı terapi merkezini de beraberinde açmaya karar verdim .Kanser hastaları İçin herkesin söylediği “moralini yüksek tut “ söylemi bir anlamda hobiler edinerek yapılabilir .Türkiye’de Ankara Onkoloji hastanesinde Şefkat eli var ancak bu ikisinin bir arada olduğu bir merkez yok .Onkoloji hastanesi Kemik İliği Nakli Bölümünde  açtığımız Şefkat eli uğraşı terapi merkezi ile hastalarınızın yanında olduğumuzu göstermek istedik .Projemize verdikleri destekler için İnönü Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet Kızılay ‘a , Sayın Başhekimimiz Prof. Dr. Ali Beytur hocamıza , Hastane müdürümüz Sayın Ahmet Sönmez’e, Hematoloji Bölüm Başkanımız İrfan Kuku’ya , Eşim Prof.Dr. Mehmet Ali Erkurt’a , Kan Bankası müdürü Sayın Mustafa Özgül’e ve KİT Koordinatörü Önder Araz’a destekleri için müteşekkiriz.
Bu güzel projede Ben düşündüm güzel yürekli arkadaşlarım gerçekleştirmeme yardım etti ..Projenin devamlılığı İçin Genç Kızılay ve Lösema Derneğinin sürekli katkıları İçin söz aldık .

Evrensel Müzik market Kazım Tatar hocamdan gitar/saz/ahşap boyama malzemeleri,Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik bölümü hocalarından Şakir Orçun Akgün’den cümbüş /saz/ney ,Erdal Kaplan hocamdan el yapımı ney ile bir müzik enstrümanları köşesi hazırladık .
Mevlüt Tunç / yakınca mahallesi muhtarımız ve Mehtap hocamızın katkıları ile yine ahşap boyama malzemeleri ve hastaların kullanması İçin bir takım eşyalar..
Hiç terliğimiz yok derken aklıma gelen bir tek marka gezer terliklerini aradım sahibinden  bu projede hep yanımızda olma sözü aldım başlangıç İçin gönderdikleri ürünleri dizdim ve iki dolabı kendisine kiraya verdim bittikçe yenileyecek olması bizleri çok mutlu etti .Hastaların kemoterapi alırken ve sonrasında satranç oynarlarsa kendilerini daha iyi hissettiklerini bildiğim için servislere dezenfekte edilebilir satranç takımları ve uğraşı terapi merkezimize de bir satranç masası ekledik bunun İçin Mormaş / Şakir Düzenli’ye çok teşekkür ediyorum.
Bu kadarla sınırlı değil tabi Kur’an- ı  Kerim’ler dini kitaplar hikaye kitapları romanlar bir dolabımıza ve hasta odalarına konulmak üzere hazırlandı ..
Şefkat eli uğraşı terapi merkezi Pandemi sonrası gidip ahşap boyayıp müzik enstrümanlarından çalabilecekleri satranç oynayıp kitap okuyabilecekleri çok yönlü bir oda...
Odamıza giren hastaların en azından kısa bir süreliğine de olsa yüzlerinde mutluluk oluşsun istedik ve sevgili Güzel Sanatlar Fakültesi Hocamız Tuncay Özdemir Halk eğitim hocamız Kıymet Bali ve değerli öğrenci arkadaşlarımızın katılımı ile odanın duvarlarına mutluluğun resmini çizmeye çalıştık .Komşuoğlu boya Harun Komşuoğlunun katkılarıyla hepimiz boyacı tulumlarımızı giydik ve zevkle resimler yaptık ...
Açılışımıza gelerek bizleri onurlandıran Sayın Rektörümüz Prof. Dr.Ahmet Kızılay hocamıza, Sayın Başhekimimiz Prof. Dr.Ali Beytur hocamıza ,Hastane müdürümüz Sayın Ahmet Sönmez’e,İlahiyat  Fakültesi Dekanımız Sayın  Prof. Dr. Fikret Karaman hocamıza Kızılay’ın Malatya il Başkanı Ramazan Soylu’ya , Genç Kızılay Malatya il Başkanı Sayın Furkan Dermanbey’e, Aşıkzade Murat Aydemir’e, mormaş ürünleri  Sayın Şakir Düzenli’ye , Gezer terlikleri Özgür Ulaş’a  , Güzel Sanatlar Fakültesi Hocalarımızdan  Sayın Tuncay Özdemir’e ,Sosyal Hizmet uzmanı Sayın Önder Uyanık’a ,Güzel Sanatlar Fakültesi hocalarından Sayın Ramazan Kamiloğluna ,Halk eğitim merkezi hocalarımız Sayın Kıymet Bali ve Mehtap Gülhan Çevik hocamıza ,İnci Kaygusuz,Ahmet Ağdağ ,İntraline ilaç Lokman Kanat’a ...
Hematoloji bölümü değerli hocaları  ,hemşireleri ve personeli ,adına teşekkür ederiz...

https://t.co/WyHbLD1VUs

Lütfen paylaşınız iyilik çoğalsın
Bilgi ve danışma hattı: +90 422 321 99 60
Bilgi ve danışma hattı: +90 422 321 99 60
İçeriğe dön